Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Ostatní zajímavá místa v Budapešti

ZOO Budapešť

Budapešťská zoologická zahrada se plošně řadí spíše k těm menším. V celém areálu probíhají neustálé renovace, takže se zahrada stále více zdokonaluje. Je jednou z nejstarších zoo v Evropě (otevřena byla v roce 1866) a naleznete ji v městských sadech. Spousta pavilonů připomíná architektonické památky a některé jimi opravdu jsou. Řada z nich je postavena ve stylu různých koutů světa, kde "obyvatelé" přirozeně žijí. K zoo náleží i podobně působivá botanická zahrada. Naleznete zde více než 700 druhů živočichů a na 2000 rostlin. Zajímavostí je dům života a smrti – díky průhledům do inkubátorů vajíček nebo expozic živočichů rozkládajících mrtvých těl mohou návštěvníci sledovat celý cyklus života od zrození do smrti. Dospělého vyjde návštěva na 3 300 HUF, dítě 2 200 HUF.

Vidám park

Vidám park je více než sto let starý zábavní park, rozprostírající se stejně jako zoo v městských sadech. Jedná se o skutečný unikát mezi zábavními parky. Jeho nejkurióznější atrakcí je dřevěná horská dráha z roku 1922, která je stále funkční. Dále se můžete povozit na kolotoči z roku 1906 nebo na dalších více 50ti podstatně modernějších atrakcích. Ročně jej navštíví více než milion lidí. První park s atrakcemi vznikl na tomto místě pravděpodobně již na konci 18. století.Markétin ostrov

Tento říční ostrov je dlouhý 2,5 kilometru a široký 500 metrů. Na jeho ploše nebyly postaveny žádné obytné domy a tak zůstal zachován jako zelený park uprostřed Budapešti. Vede přes něj pouze jedna silnice, která slouží místním minibusům, veškeré ostatní prostranství je určeno pro relaxaci, procházky nebo sport. Naleznete na něm několik pamětihodností, bazén, japonskou zahradu, spoustu soch, tenisový stadion, letní kino, nebo hotel. Ostrov je i mezi místními velmi oblíben a obyvatelé se tu rádi procházejí.

Szobor park

Jedná o jedinečný soubor socialistických pomníků Marxe, Engelse, Lenina a dalších. Tyto sochy sem byly dopraveny z budapešťských ulic a náměstí po pádu režimu. Dostat se sem dá autobusem z Deák tér (b5). Oficiální stránky parku jsou www.mementopark.hu. Vstupné činí 1 800 HUF, studenti (s ISIC) mají slevu 600 HUF.

ostaní v Budapešti ostaní v Budapešti ostaní v Budapešti


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno